Chci se objednat

Prevence urologických nádorů - preventivní vyšetření

Některá závažná urologická onemocnění nevytvářejí zpočátku žádné příznaky. Týká se to zvláště rakoviny prostaty, která patří mezi nejčastější nádorová onemocnění u mužů středního a vyššího věku. Závažná je skutečnost, že rakovina prostaty je vyléčitelná pouze v případě včasného záchytu, tedy v době, kdy ještě příznaky nejsou vytvořeny.

V rozvinutých zemích je proto pravidlem, že muži starší než 50 let mají svého urologa, kterého pravidelně navštěvují. Urolog provede vyšetření a pacientovi odebere krev na zjištění hladiny PSA (prostatického specifického antigenu). Na zíkladě nálezů je možno stanovit riziko přítomnosti rakoviny prostaty i jeho vzniku v budoucnu.

Objednejte se elektronicky k preventivnímu urologickému vyšetření

ZDE a HNED!

Jiným typickým případem jsou nádory ledvin. I zde se objevují příznaky až s rozvojem pokročilého oenmocnění. I drobný nádor však lze zachytit běžným ultrazvukovým vyšetřením.

Pozornost svému zdraví by měli věnovat i kuřáci. Kouření cigaret zvyšuje až čtyřnásobně riziko vzniku nádoru močového měchýře. Jeho včasný záchyt a léčba jsou naprosto nezbytné.

Urologické vyšetření proto doporučujeme všem mužům i ženám starším 50 let, kteří mají zájem o svůj zdravotní stav. V naší ambulanci pracují špičkoví specialisté v oblasti diagnostiky i léčby urologických nádorů, kteří vám diskrétně a vysoce odborně poradí.