Chci se objednat

Naše vybavení

Urologická klinika UroKlinikum poskytuje komplexní urologickou péči pro muže i ženy včetně prevence nádorových onemocnění. Moderní přístrojové vybavení v kombinaci se zkušenostmi našich lékařů jsou zárukou nejlepších výsledků. Naši specialisté disponují vybavením pro komplexní poskytování urologické péče včetně ultrazvuků, cystoskopů i videocystoskopů, uroflowmetrie i přístrojů pro urodynamická vyšetření.

UroKlinikum využívá ultrazvuky Flex Focus k vyšetření.

Ultrazvuk Flex Focus 300 a ultrazvuk Flex Focus 500

Unikátní ultrazvuky se špičkovým výkonem s vysokým rozlišením a technologií pokročilého snímání. Oba ultrazvuky jsou flexibilní. Ultrazvu Flex Focus 500 je doplněný komplexním rozsahem inovačních měničů a „19“ monitorem. Tento ultrazvuk má zjednodušený pracovní postup a zlepšenou produktivitu.

 

 

Rázová vlna BTL-6000 SWT TOPLINE

K léčbě poruch erekce využívá UroKlinikum rázovou vlnu.

Výkonná a kompaktní rázová vlna pro ambulantní a bezbolestnou léčbu poruch erekce. Léčba spočívá v přiložení sondy na penis a do oblasti hráze, pod varlaty. Sonda vydává rázové vlny, které přispívají k regeneraci cév, zvýšení průtoku krve a tím k lepšímu prokrvení topořivých tělísek. Efekt rázové vlny se může dostavit už po první aplikaci a účinek přetrvává až 2 roky.

 

Flexibilní cystoskop CYF-5 s videosystémem

UroKlinikum využívá flexibilní cystoskop k vyšetření.

Flexibilní (ohebný) cystoskop CYF-5 zajišťuje bezbolestné endoskopické vyšetření močové trubice a močového měchýře. Přístroj je doplněn videosystémem a minimalizuje invazivnost vyšetření.

Rigidní cystoskop Olympus s videosystémem

UroKlinikum je vybaveno rigidním cystoskopem s videosystémem.

Rigidní (neohebný) cystoskop je určen k vyšetření močového měchýře. Je tvořen tenkou kovovou trubičkou, do které se zavádí optická a pracovní část, endoskop se zavádí do močové trubice a následně do močového měchýře.

 

 

Systém Rezūm

Systém Rezūm umožňuje léčbu zvětšené prostaty pomocí vodní páry.

Tato unikátní metoda umožňuje léčbu zvětšené prostaty pomocí vodní páry. Systém Rezūm dodává cílené, kontrolované dávky ve formě vodní páry do oblasti prostaty. Rezūm Water Vapor Therapy je nyní jedinou ambulantní terapií s prokázanou redukcí objemu prostaty a dlouhodobou výdrží po dobu pěti let. Úspěšnost léčby je až 96%*.

UroKlinikum pod vedením profesora Marka Babjuka je prvním pracovištěm v Čechách, které pacientům přináší unikátní šetrnou metodu léčby nezhoubné zbytnění prostaty parou, neboli léčba haperplazie prostaty (BHP) horkou párou.

 

Zařízení pro fúzní biopsii – BiopSee + Flexfocus 500 + transrektální sonda

Fúzní biopsie v UroKlinikum představuje šetrnější způsob vyšetření prostaty.V UroKlinikum používáme pro fúzní biopsii špičkovou německou techniku BiopSee firmy MedCom s ultrazvukem Flex Focus 500 od společnosti BK Medical, transrektální sondou a stepperem.

Fúzní biopsie v UroKlinikum je novinkou roku 2020. Tato metoda přináší pacientovi zásadní zefektivnění diagnostiky, pracuje s unikátním spojením (fúzí) dvou zobrazovacích metod – metody magnetické rezonance a vyšetření ultrazvukem. Technologie fúze umožňuje kontrolovanou biopsii v příčné, podélné i endfire rovině. Zvyšuje možnost záchytu i velmi malých ložisek karcinomu oproti běžným vyšetřením. Výsledkem fúzní biopsie je přesné ohraničení ložisek a významné zpřesnění výsledků biopsie. 

Díky investici téměř 2 milionů korun se UroKlinikum stalo jedním z prvních ambulantních pracovišť v ČR, které technologií, dosud vyhrazenou jen velkým nemocničním pracovištím, disponuje.

Urodynamický přístroj

 UroKlinikum je vybaveno moderním přístrojovým vybavením.Urodynamický modulární systém DYNAMIC Mini je určen pro kompletní vyšetření dolních cest močových. Systém je integrován do jednoho stojanu. Vyhodnocení záznamu umožňuje určit funkční poruchy uretry a detruzoru a zvolit správný způsob léčby podle typu inkontinence. Systém využívá také dotykovou obrazovku.

 Uroflowmetr DANFLOW 3000 v UroKlinikum.

Uroflowmetr DANFLOW 3000

Uroflowmetr DANFLOW 3000 je určen pro diagnostiku močových cest. Měření zajišťuje bateriově napájený váhový uroflowmetrický snímač, ten spolupracuje s počítačem vybaveným měřícím softwarem. Data jsou pak bezdrátově přenášena do počítače ambulance. 

 

Vyšetřovací lůžko

V obou našich ambulancích UroKlinikum jsou umístěna pohodlná vyšetřovací lůžka.

 

  

 

 

 

 

URI TEX – na vyšetření moči 

Uri Tex je poslední novinkou v UroKlinikum.

Přístroj URI TEX slouží k rychlé diagnostice močové infekce. Reflektanční fotometr vyhodnocuje diagnostické proužky. Vyšetření je hotové během několika vteřin.

 

 

 

Zdroj fotografií: katalogy dodavatelů