Chci se objednat

Náš příběh

Tým Urologické kliniky UroKlinikum pečuje o zdraví svých pacientů od roku 2010. Klinika vznikla jako společný projekt třech osob. Profesora Marka Babjuka, MUDr. Josefa Hycla a experta na řízení zdravotnických zařízení Petra Kociana. Profesor Babjuk a dr. Hycl společně studovali 1. LF UK a společně s Petrem Kocianem se v roce 2009 se rozhodli realizovat projekt privátní specializované urologické ambulance, která bude splňovat vysoké standardy a bude vycházet vstříc potřebám pacientů. 

V současnosti je UroKlinikum zavedeným, úspěšným a uznávaným pracovištěm, které má smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami. Kvalitu péče a lidský přístup dokazuje i opakované ocenění a vítězství v soutěži Ordinace roku v kategorii urologická ambulance roku nebo ocenění Odpovědná firma roku 2020. 

UroKlinikum poskytuje od svého vzniku zdravotní péči s důrazem na individuální potřeby pacientů a spolupráci pacientů s lékaři. Při naší práci se řídíme dvěma základními pravidly: „Děláme obyčejné věci neobyčejně dobře“ a „Chceme, aby se naši pacienti cítili u nás stejně, jako bychom se my chtěli cítit v jiném zdravotnickém zařízení“. 

Pracujeme v moderních prostorách se špičkovým vybavením. Náš tým je tvořen jak kmenovými lékaři, tak specialisty z pražských fakultních urologických klinik. 

Staráme se komplexně o muže i ženy

Klinika poskytuje komplexní urologickou péči pro muže i ženy včetně prevence nádorových onemocnění. Zaměřuje se nejen na léčbu běžných urologických onemocnění, ale také na řešení specifických problémů jako jsou inkontinence žen, opakované záněty, erektilní dysfunkce, andropauza a zvláště i na nádorová onemocnění. Snažíme se, aby pacienti nepociťovali při vyšetření a zákrocích žádné nepříjemné pocity, proto klinika využívá speciální inhalační anestezii, která tlumí nepříjemné pocity i bolest, a přitom pacient může hned po zákroku odejít bez následků domů. 

Naši specialisté jsou odborníci, kteří ctí diskrétnost. Pro přesnou a rychlou diagnostiku jsme vybaveni kvalitní a moderní technikou včetně ultrazvuků, videocystoskopů, uroflowmetrie, urodynamiky, fúzní biopsie, přístroje pro léčbu zbytnělé prostaty Rezūm nebo rázové vlny. UroKlinikum průběžně zavádí nové technologie a inovace, aby poskytovaná péče byla vždy na špičkové úrovni. Abychom zbavili pacienty nepříjemných pocitů při vyšetření jako jsou cystoskopie nebo biopsie prostaty, využíváme úspěšně dlouhá léta ambulantní inhalační anéstézii. 

Ošetřili jsme více než 50 tisíc pacientů

UroKlinikum působilo v letech 2010 – 2018 v Poliklinice Sokolská a poté se přesunulo do nových moderních prostor na Pankrác. V roce 2016 jsme otevřeli ambulanci na Barrandově v Praze 5, která úzce spolupracuje s UroKlinikum. V UroKlinikum propojujeme činnost ambulantní urologii s hospitalizační péčí a úzce spolupracujeme i s urologickou klinikou FN Motol, čímž urychlujeme diagnostický proces a zrychlení léčby. Pacienty po chirurgických výkonech přebíráme zpět do naší péče. Za dobu své existence jsme ošetřili více než 50 tisíc pacientů. 

UroKlinikum pod vedením profesora Marka Babjuka se v roce 2020 stalo po FN Brno celkově druhým pracovištěm v ČR a prvním ambulantním, které pacientům přineslo unikátní šetrnou metodu léčby nezhoubné zbytnění prostaty (benigní hyperplázie) párou Rezūm. Zákrok probíhá ambulantně a přináší pacientům trpícím problémy se zbytnělou prostatou úlevu již krátce po zákroku.  

Investovali jsme více než 2 miliony korun

Další novinkou roku 2020 bylo také zavedení nejnovějšího modelu fúzní biopsie prostaty. Tato metoda přináší pacientovi zásadní zefektivnění diagnostiky, pracuje s unikátním spojením (fúzí) dvou zobrazovacích metod – metody magnetické rezonance a vyšetření ultrazvukem. Představuje šetrnější způsob vyšetření prostaty. Díky investici více než 2 milionů Kč jsme se zařadili po bok velkých nemocnic, které touto technologií disponují. 

Naši odborníci se pravidelně účastní odborných kongresů v ČR i v zahraničí, kde se nejen seznamují se světovými novinky, ale rovněž sami úspěšně přednášejí a seznamují odbornou veřejnost s činností UroKlinikum. Naši lékaři také aktivně medializují problematiku urologického zdraví. Cílem této osvěty je vést k aktivnímu zájmu lidí o vlastní zdraví a přispívat k účinnější prevenci závažných urologických onemocnění. 

UroKlinikum úzce spolupracuje se svými sesterskými klinikami, které působí po jejím boku v Praze na Pankráci. Jde o diabetologické a endokrinologické centrum DIAvize a Oční kliniku NeoVize

Přijďte se přesvědčit i vy o kvalitě péče na našem pracovišti.