Lze snížit nepříjemný pocit při vyšetření?

UroKlinikum se snaží svým pacientům nabízet maximální komfort a účelnost vyšetření.

Proto jsme zavedli metodu inhalační analgézie ENT (zamezení vnímání bolesti), které je možné využít při vyšetření a chirurgických zákrocích.

Inhalační analgetickou metodu ENT využíváme zejména při cystoskopiích, biopsiích prostaty, vasektomiích, cirkumcizích, frenuloplastikách či jiných urologických vyšetřeních.

ENT - metoda inhalační analgézie pro vaše pohodlí

ENT je velmi účinná inhalační (vdechovaná) analgézie, která omezuje nepříjemné pocity a ulehčuje od krátkodobé bolesti. Využívá se u invazivních vyšetření a menších chirurgických zákroků jako doplněk místního znecitlivění, anestezie. Můžete se s ní setkat například také v zubních ambulancích.

Při analgézii ENT vdechujete směs medicinálních plynů. ENT se aplikuje nadechováním z masky, kterou si pacient přiloží na obličej a která překrývá jen ústa a nos. Použití analgézie je zcela bezpečné. Dávkuje se během zákroku dle okamžitých potřeb samotného pacienta. Tato forma použití a „auto dávkování" má příznivý vliv na komfort, pocit bezpečí a uklidnění pacienta během zákroku.

Velkou výhodou přípravku je jeho rychlý nástup, snadné a bezpečné podávání a především i rychlé vyprchání z těla pacienta (do 5-10 minut poukončení inhalace).

Vlastnosti metody ENT umožnují omezit nutnost sledování nemocného po zákroku pouze na nezbytné minimum, což představuje jasnou výhodu u ambulantních zákroků. Současně umožňují pacientovi krátce po použití fungovat zcela běžným způsobem.

Shrnutí vlastností ENT:

• jednoduchý
  • bezpečný
  • neinvazivní
  • rychlý nástup a ústup účinku (do 5-10 min.)
  • dávkování dle potřeby
  • minimální vedlejší účinky
  • snadné užití
  • minimální vliv na srdeční nebo dýchací činnost

Metoda ENT není hrazena z veřejného zdravotního pojištění a pacient si ho hradí dle aktuálního ceníku.