Chci se objednat

Ostatní mužské obtíže

Urologie je obor, který se věnuje léčbě onemocnění vývodných cest močových (ledviny, močový měchýř, močová trubice) i mužských pohlavních orgánů (varlata, nadvarlata, prostata). Tyto orgány může postihnout řada onemocnění. Jejich původ je různý, mohou být nádorového nebo zánětlivého charakteru, ale mohou mít i vrozenou příčinu.

Urolog se proto nezabývá jen léčbou poruch močení, jak je vžito mezi laickou veřejností. Ve skutečnosti je náplň oboru mnohem širší, zahrnuje i léčbu mužských pohlavních problémů, léčbu onemocnění šourku, jeho orgánů a podobně.

Neváhejte s vašimi problémy kontaktovat naše specialisty. Pečlivě a diskrétně vás vyšetří a navrhnou správný další postup.

 

Urologické zdraví muže

Prevence je v celé medicíně včetně urologie velmi důležitá. Obtíže, které muž již začne pociťovat, mohou znamenat, že onemocnění je už rozvinuté. Pravidelné návštěvy u specialisty v oboru urologie však mohou předejít vzniku i rozvoji onemocnění.

Urologie je obor, který se věnuje léčbě onemocnění vývodných cest močových (ledviny, močový měchýř, močová trubice) i mužských pohlavních orgánů (varlata, nadvarlata, prostata). Tyto choroby postihují muže všech věkových skupin, četnost jejich výskytu ale stoupá s věkem.

Urologická onemocnění je možno úspěšně léčit, musí však být zachycena včas. Každý muž, který má potíže s močením nebo jiné stesky související s urologickými orgány by měl včas navštívit urologa. Lékaři v naší ambulanci jsou vysoce specializovanými odborníky, kteří váš zdravotní stav posoudí a doporučí vám další postup.

Ve vyspělých zemích je stále větší pozornost věnována i prevenci urologických onemocnění. I velmi závažná onemocnění lze zachytit ještě než vytvoří příznaky a následně i úspěšně léčit. Neváhejte proto kontaktovat naše specialisty.

Objednejte se elektronicky k preventivnímu vyšetření u urologa 

ZDE a HNED!