Chci se objednat

Nádory penisu

Nádory penisu nepatří mezi častá onemocnění, v České republice se ročně zachytí méně než 100 nových případů. Nádor se objevuje častěji v zemích, kde není prováděno odstranění předkožky (obřízka) v dětství z náboženských důvodů. Příčinou vzniku nádorů jsou zřejmě opakované záněty v předkožkovém vaku. Ve většině případů se jedná o rakovinné nádory, které, nejsou-li léčeny a šíří se dále, mohou způsobit i smrt pacienta.

V počáteční fázi se nádor projevuje jako zarudlá ploška na žaludu nebo na předkožce, která postupně přechází ve zvětšující se výrůstek nebo naopak ve vředovitě vyhlížející ložisko. Není-li nádor včas odstraněn, pokračuje v růstu a postupně může zachvátit celý žalud nebo i penis, případně se může rozšířit i do tříselných lymfatických uzlin.

V případě podezření na nádor provádíme nejprve odběr vzorku tkáně z podezřelého ložiska, který umožní stanovení přesné diagnózy a potvrzení nebo vyloučení nádoru. Léčba pak závisí na velikosti nádoru – je-li nádor zachycen včas, je možné jeho odstranění laserem či jiným šetrným způsobem, aniž by byl penis zásadním způsobem poškozen nebo zkrácen.

U větších nádorů již obvykle musíme odstranit nádor i s částí penisu nebo dokonce s penisem celým. Je tedy velmi důležité, aby pacient v případě podezřelého nálezu kontaktoval včas zkušeného urologa – může tak předejít nutnosti pro muže velmi nepříjemného operačního zákroku, případně snížit jeho dopady.

 V případě jakéhokoliv podezření neváhejte kontaktovat naše zařízení. Naši zkušení odborníci vás vyšetří, poradí a zajistí optimální postup.