Chci se objednat

Cirkumcize - obřízka

Obřízka se provádí z důvodu nemožnosti či obtížnosti přetáhnout předkožku za  žalud penisu, obnažit žalud penisus. Toto onemocnění se nazýva latinsky "phimosis," česky fimóza ev. klasicky "kukla."

Fimóza může způsobovat poruchy erekce, zánětlivé afekce v oblasti žaludu penisu a v extremních případech i zhodný nádor penisu.

Operační odstranění fimózy se nazývá cirkumcize, obřízka.Tu lze provést ambulantně v pouze místním znecitlivění na našem operačním sále.

Obřízka může být celková, kdy se odstraní celá část předkožky, nebo částečná (parciální), kdy se odstraní pouze jizevnatá, zúžená část předkožky.

Po desinfekci předkožky a po nasednutí místního znecitlivění se uvolní předkožkový vak, skalpelem se snese přebytečná kůže která způsobila zúžení předkožky. Atraumatickým vstřebatelným stehem (nevyžaduje odstranění stehů - stehy se cca za 10-14 dní samy rozvolní a vypadnou) se provede sešití obou listů předkožy za účelem optimálního kosmetického efektu.

Výsledným efektem je penis bez přebytečné předkožky s odhaleným žaludem, v případě celkové obřízky. U částečné obřízky, lze předkožku částečně přetáhnout skrze žalud penisu.

V určitých případech nelze provést operaci v lokální anestezii a je doporučena operace v celkové anestezii, obvykle na urologickém lůžkovém oddělení nemocnice.

Pro omezení nepříjemných pocitů během zákroku doporučujeme pacientům inhalační analgetikum ENT .


V rámci předoperačního vyšetření je vhodné provést kontrolní vyšetření krve na eventuální poruchy srážlivosti krve.