Chci se objednat

Frenuloplastika - plastika uzdičky

Frenuloplastika (plastika uzdičky) se provádí při zkrácení uzdičky penisu (frenulum breve), které většinou způsobuje bolesti při pohlavním styku nebo krvácení při natržení kůže v místě uzdičky. Frenuloplastika je i jedním z možných řešení předčasné ejakulace.

Pro koho je frenuloplastika vhodná?
Tento zákrok je určený mužům s krátkou uzdičkou.

Příprava na zákrok
Lékař při vstupním vyšetření v UroKlinikum vysvětlí postup výkonu, podání a způsob anestezie. Budete mít dostatek času na dotazy a otázky spojené se zákrokem. Samotný zákrok pak probíhá na sále UroKlinikum v Praze na Pankráci.

Jak probíhá zákrok?
„Po dezinfekci operačního pole a lokální anestezii 1% mezokainem se uzdička příčně protne a podélně sešije. Lokálně se aplikuje Framykoinová mast. Zákrok trvá cca 15 min. Pacient odchází po zákroku domů,“ vysvětluje MUDr. Josef Stolz, primář UroKlinikum.

Co je nutné dodržovat po zákroku?
Bezprostředně frenuloplastice a několik dnů (obvykle jeden týden) se doporučuje nevykonávat výraznější fyzickou námahu, zvedání a přenášení těžších břemen a zavazadel, posilování, silové sporty, koupání v bazénech a přírodních koupalištích, návštěvu sauny.

Budou nějaké kontroly?
Pacienta čeká kontrolní vyšetření za 7 až 10 dnů v UroKlinikum.

Frenuloplastika patří mezi výkony nehrazené zdravotní pojišťovnou. Ceník najdete ZDE.

Trápí vás jiné problémy? Máte obtíže s močením, objevili jste krev v moči nebo zvažujete např. vasektomii? Objednejte se na konzultaci s našimi odborníky. Využít můžete náš online formulář ZDE nebo e-mailový kontakt: ambu(zavináč)uroklinikum.cz.   


Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.Buďte první, kdo komentuje tento článek.