Chci se objednat

Vasektomie (No-scalpel vasectomy) - mužská antikoncepce

Vasektomie je pokladáná za nejspolehlivější formu mužské antikoncepce.

Tuto jednoduchou, ale efektivní formu antikoncepce, podstupuje v Severní Americe ročně mezi 200 000 až 300 000 Američanů.

 

Prinicip vasektomie 

Vasektomie spočívá v přerušení obou chámovodů, které provedeme během krátkého operačního výkonu v místním znecitlivění (lokální anestezii). Tím zamezíme vstupu spermií do ejakulátu.

Vasektomie je ideální volbou pro páry, které již mají děti a další potomky si již nepřejí a přitom žena netoleruje hormonální či jiný typ antikoncepce.

V UroKlinikum našim klientům nabízíme možnost vasektomie formou ambulantního výkonu trvajícího 30-40 minut, který provádíme v lokální anestezii na našem operačním sále.

Výkonu předchází komplexní urologické vyšetření v trvání cca 30 minut.

 

Průběh operačního výkonu vasektomie

Po desinfekci zevního genitálu se vyhmatá část chámovodu. Místo se následné znecitliví lokální anestezií. Z drobného vpichu provedeným specialním nástrojem se  vypreparuje část chámovod, který se přeruší a oba jeho konce se uzavřou- obvykle stehem a koagulací.

Ranka v kůži je obvykle tak malá, že není potřeba ji dále uzavřít stehem. Obdobným způsobem se postupuje na druhé straně šourku. Výkon obvykle nepřesáhne 30-40minut. Během výkonu je klient při vědomí, maximálně cítí na šourku mírný tah, ale nikoli bolest.

No-scalpel vasectomy je oproti klasické vasektomii šetrnější metoda a odpadá nutnost šít kůži šourku a následně s odstupem stehy vyndávat.

Po operaci doporučujeme 24 hodinový relativní klid, avšak poté bez významného pracovního omezení.

Po provedení vasektomie je nutné ověřit efekt zákroku. Doporučujeme za 5-7 týdnů od výkonu provést vyšetření ejakulátu (spermiogram) k potvrzení absence živých spermií v ejakulátu. Do té doby je nutná jiná forma antikoncepce během pohlavního styku.

 

Ceník vasektomie

Výkon není hrazen v našem nestátním zdravotnickém zařízení z veřejného zdravotního pojištění, je plně hrazen klientem.

Cena výkonu v lokálním umrtvení je 13.000 Kč. Zahrnuje samotný výkon a pooperační kontrolu.

Spermiogram doporučujeme v odstupu asi 6 týdnů od zákroku. Obdržení negativního výsledku (v ejakulátu nebyly nalezeny vitální spermie) přináší definitivní jistotu zajištění sterility.