Chci se objednat

Potíže močových cest

Potíže močových cest trápí ženy i muže. V UroKlinikum provádíme pečlivá vyšetření a stanovujeme individuálně léčbu.

Trápí vás časté močení, záněty močových cest nebo inkontinence moči? Rádi vás objednáme na vyšetření a zajistíme rychlé a pečlivé vyšetření našimi odborníky, kteří stanoví diagnózu a navrhnou další postup.

Co v oblasti potíží močových cest řešíme v UroKlinikum?

 • Inkontinence - stav, kdy dochází k samovolnému úniku moči u pacienta, nazýváme inkontinence. Jde o častý problém, který se vyskutuje u žen i mužů.
 • Krev v moči - nálezu krve v moči je nutné věnovat okamžitě pozornost. Krev v moči může doprovázet pálení, řezání apod. Pacient musí navštívit lékaře i v případě, že krev v moči rychle vymizí.
 • Urodynamické vyšetření - vyšetření dolních cest močových
 • Cystoskopie - bezbolestné endoskopické vyšetření močové trubice a močového měchýře. Provádí se cystoskopie u žen a také cystoskopie u mužů. Nejčastějším důvodem k jeho provedení je nález krve v moči, dále se vyšetření provádí při poruchách močení či při podezření na nádory či kamínky v močovém měchýři. Dalšími důvody jsou i jiné potíže, které budí podezření na některá závažná onemocnění. Krev v moči může být totiž prvním příznakem rakoviny močového měchýře, rakoviny prostaty nebo celé řady dalších chorob.
 • Rakovina močových cest - včasné zjištění nádoru a správná a moderní léčba jsou předpokladem vyléčení rakoviny močového měchýře. V UroKlinikum přistupujeme k vyšetření a léčení zodpovědně, diskrétně a precizně.
 • Rakovina močového měchýře - rakovina močového měchýře se projevuje nejčastěji nálezem krve v moči. Někteří pacienti nemají další příznaky onemocnění. V tomto případě je nutné neotálet a objednat se na vyšetření. „U nádorů měchýře známe některé faktory, které jej mohou způsobit. Na prvním místě je třeba zmínit kouření cigaret," říká MUDr. Monika Purmová z UroKlinikum. Kuřáci mají cca 4x vyšší riziko vzniku karcinomu močového měchýře oproti nekuřákům.
 • Obtíže s močením - časté močení ve dne nebo v noci, slabší proud moči, pálení, řezání nebo bolesti během močení, nutkavá potřeba močení, tak se projevují obtíže spojené s močením. Potíže jsou známkou urologických potíží a je potřeba je řešit.
 • Močové kameny - projevují se prudkou bolestí, obvykle v bederní krajině, někdy může být bolest tupá a déle trvající. Dalším možným příznakem je i přítomnost krve v moči.
 • Záněty močových cest - záněty močových cest patří mezi časté problémy pacientů. Ostré a naléhavé pocity při močení značí problémy s močovými cestami a je nutné navštívit bez odkladu lékaře.  
 • Léčba zbytnělé prostaty horkou parou - Rezūm - časté močení, urgence na močení, slabý proud moči, nejstejnoměrný proud moči, obtížné močení, opakované noční návštěvy toalety, to jsou příznaky zbytnělé prostaty - hyperplázie prostaty (BPH). UroKlinikum přináší unikátní metodu léčby zvětšené prostaty pomocí vodní páry metodou Rezūm.

  UroKlinikum opakovaně získává ocenění Ordinace roku.Specialisté v UroKlinikum disponují vybavením pro komplexní poskytování urologické péče včetně ultrazvuků, cystoskopů i videocystoskopů, uroflowmetrie i přístrojů pro urodynamická vyšetření. Fungování UroKlinikum je založeno na inovacích a zavádění novinek.

Spokojenost našich pacientů dokazuje i opakované vítězství v soutěži Ordinace roku v kategorii urologická ordinace.

Objednat se můžete na e-mailu: ambu(zavináč)uroklinikum.cz nebo vyplňte náš online formulář ZDE. Brzy se ozveme!

 


Diskuze k článku

Máte-li k článku nějaký dotaz nebo komentář, podělte se s námi. Budeme rádi za všechny vaše podněty. Příspěvek vytvoříte stisknutím tlačítka “Vložit příspěvek”.

Vložit příspěvek

Zde vložte příspěvek

Přezdívka bude zobrazena u příspěvku.
E-mail zadejte v případě, když vyžadujete odpověď.Buďte první, kdo komentuje tento článek.