Chci se objednat

Onemocnění uzdičky penisu

Důvodem, proč příroda vytvořila na penisu uzdičku, je zřejmě potřeba dosažení ideální polohy žaludu a zevního ústí močové trubice v době ztopoření (erekce). Poloha musí být taková, aby sperma v době ejakulace směřovalo přímo do oblasti děložního čípku u ženy.

Uzdička může být v některých případech příliš krátká, což se projevuje nepříjemnými bolestmi v době ztopoření a při styku. Důsledkem kratší uzdičky může být i tzv. předčasná ejakulace, tedy stav, kdy muž dosáhne vyvrcholení již po krátké době styku, často i do jedné minuty.

Zkrácenou uzdičku je možno upravit poměrně jednoduchým operačním zákrokem, který se obvykle provádí v místním znecitlivění ambulantně. Měl by však být samozřejmě proveden urologem s určitými zkušenostmi.

Vzácně může zkrácení uzdička během pohlavního styku prasknout, což může způsobit poměrně silné krvácení. V této situaci musí pacient ihned vyhledat urologa, který krvácení zastaví.

Trpíte-li výše zmíněnými problémy, neváhejte kontaktovat naše odborníky, rádi vám poradí, navrhnout další postup a případný zákrok provedou.