Chci se objednat

Časté dotazy

Poskytujeme péči mužům každého věku. Náš tým je připraven řešit vaše akutní problémy i poskytovat preventivní péči, která je garancí pro spokojený život každého muže.

Poskytujeme nejen běžná a specializovaná vyšetření, ale provádíme i chirurgické ambulantní zákroky u mužů: vasektomie (mužská antikoncepce), mužská obřízka (cirkumcize), frenuloplastika a další excize a drobné výkony na mužském genitálu.

Věnujte svému zdraví pozornost a objednejte se k preventivnímu urologickému vyšetřen. Včasné vyšetření je ideální cestou, jak se jí vyhnout rakovně nebo eliminovat její dopady na vaše zdraví. 

Máme příznivé objednací doby, špičkový tým lékařů s dlouholetou praxí na klinických pracovištích a vstřícný přístup k pacientům.

 

Na co se nás nejčastěji ptáte...

Při vyšetření krve u praktického lékaře mi byla nalezená zvýšená hodnota PSA (Prostatický specifický antigen). Co mám dělat?
PSA (Prostatický specifický antigen) je bílkovina produkována buňkami prostaty, jehož zvýšená hodnota může být prvním příznakem zatím nepoznaného karcinomu prostaty. Doporučuji kontrolu u specialisty urologa, který provede další nezbytná vyšetření, kterými vyloučí či případně diagnostikuje karcinom prostaty a navrhne odpovídající léčbu.

Můj urolog vyslovil podezření, že mám rakovinu prostaty. Doporučil mi biopsii prostaty. Co to znamená?
Váš specialista má u Vás podezření na možné onemocnění karcinomem prostaty (zhoubným onemocněním, rakovinou). Toto podezření získal na základě zvýšené hodnoty PSA, případně při pohmatovém vyšetření prostaty konečníkem. Jediným způsobem, jak toto podezření potvrdit, či vyvrátit, je provést odběr několika vzorků prostaty přes konečník. Odběr se provádí za kontroly ultrazvukem. Získané vzorky se dále odešlou na histologické zpracování. U nás biopsii prostaty provádíme v lokální anestesii, což činí toto nepříjemné vyšetření nebolestivým a dobře tolerovaným.

Byla mi diagnostikována rakovina prostaty. Jaké jsou možnosti dalšího postupu a léčby?
V mnoha případech lze karcinom prostaty vyléčit či dlouhodobě úspěšně léčit a zabránit jeho dalšímu postupu. Vše závisí na stupni zhoubnosti karcinomu a rozsahu postižení organismu tímto zhoubným onemocněním. Pro volbu správného postupu hraje významnou roli i Váš zdravotní stav a věk. Jednoznačně doporučujeme kontaktovat urologa. Odborníci v naší ordinaci s Vámi ochotně vše prodiskutují a navrhnou vhodný postup a léčbu.