Chci se objednat

Po zákroku metodou Rezūm pacienti už nepotřebují cévku

06.05.2021
Po zákroku metodou Rezūm pacienti už nepotřebují cévku

UroKlinikum je prvním pracovištěm v Čechách, které před rokem zavedlo na trh unikátní šetrnou metodu léčby zvětšené prostaty (nezhoubného zbytnění prostaty, haperplázie prostaty - BHP) vodní parou. Metoda je určená pro muže, které trápí potíže se zbytnělou prostatou nebo mají zavedenou močovou cévku z tohoto důvodu. V UroKlinikum podstoupilo zákrok metodou Rezūm 47 pacientů a účinnost metody je u těchto pacientů kolem 95 %, na úspěšnost 96 % odkazují i výsledky čtyřleté zahraniční studie.

„Tito pacienti měli problémy s močením a z toho sedm pacientů mělo zavedenou močovou cévku po různě dlouhou dobu – v intervalu šest měsíců až dva roky,“ říká o pacientech primář UroKlinikum MUDr. Josef Stolz.

Zákrok metodou Rezūm podstoupilo v UroKlinikum za rok 47 pacientů.Po operaci jsou pacienti schopni vést běžný „urologický“ život, chodí na pravidelné kontroly. Všech sedm pacientů s cévkou před operací, jí již nepotřebují.

Pacienti s cévkou nepotřebují po zákroku metodou Rezūm už nastálo cévku.

Metoda Rezūm, při níž cílená dávka ve formě vodní páry způsobuje redukci obstrukční prostatické tkáně. Je vhodná pro muže všech věkových skupin s potížemi způsobenými zbytněnou prostatou velikostí až do 100 gramů. Metoda je vhodná zejména i pro starší muže s četnými vedlejšími onemocněními, u nichž je riziko celková anestezie. Metoda Rezūm se provádí v lokální anestezii, ambulantní formou, pacient po zákroku odchází domů.

„Celkově všichni pacienti, kteří Rezūm podstoupili, vnímali operaci dobře. S výsledky jsem spokojený,“ říká primář MUDr. Josef Stolz.

Většina pacientů pociťuje zlepšení již za dva týdny po výkonu, končí obtíže s močením, metoda neovlivňuje erektilní funkce a většina pacientů se vrací k běžným aktivitám již pár dní po zákroku.

Chcete se objednat na vyšetření? Kontaktujte UroKlinikum na e-mailu: ambu(zavináč)uroklinikum.cz nebo nám zavolejte na tel. +420 608 827 761. Kontakty najdete také ZDE.