Urologická ambulance

Komplexní odborná ambulantní urologická péče na jednom místě právě pro Vás

Urologické zdraví je dar,
             o který je třeba pečovat

Bolesti urologického původu

Bolesti mohou být doprovázejícím příznakem řady onemocnění více či méně závažných. Pociťuje-li žena bolesti, měla by vždy navštívit lékaře.

Bolesti při močení

 

Náhle vzniklé bolesti při močení, respektive pocit pálení během močení, jsou obvykle způsobeny zánětem močového měchýře. Bývají pak většinou spojeny s častým, někdy i bolestivým nucením na močení, a s mírně zvýšenou teplotou (do 37,5 OC). Žena by v této situaci měla dbát na dostatečný příjem tekutin a měla by navštívit urologa.

Bolesti při močení nebo bolestivé nucení na močení mohou mít i další příčiny, které jsou však mnohem vzácnější. Bolesti pak bývají spíše chronického charakteru. Příčinou mohou být různé formy chronických zánětů, zúžení močové trubice, kameny nebo i nádorová onemocnění. Jednoznačně zde platí doporučení navštívit urologa.

 

Bolesti v podbřišku

 

Chronické bolesti v podbřišku, případně za sponou, které nemají jednoznačnou souvislost s močením nebo s náplní močového měchýře, mohou mít řadu příčin. Mohou souviset s chorobami gynekologického nebo střevního původu, důvodem však může být i onemocnění močového měchýře. Žena by v každém případě měla navštívit lékaře, který vyloučí jednotlivé možné příčiny a stanoví diagnózu.

V některých případech hovoříme o takzvaném syndromu chronické pánevní bolesti. Příčinu je velmi obtížné stanovit, i přesto je možné nalézt pomoc a úlevu. Předpokladem je však pečlivé vyšetření urologem.

 

Bolesti ledvin

 

Prudká, náhle vzniklá kolikovitá bolest je obvykle způsobená odchodem kamene z ledviny. Bolest má velmi silný charakter, pacienti jej někdy přirovnávají k „bodnutí nožem“, a není závislá na poloze těla pacienta. Objevuje se v bederní krajině a může vyzařovat do podbřišku. Nemocná by v této situaci měla ihned vyhledat urologa. Ten stanoví příčinu a ihned zahájí léčbu, která zabrání komplikacím a přinese pacientce úlevu.

Chronické bolesti v bederních krajinách mohou být způsobeny onemocněními páteře, ale také některými chorobami ledvin. Rozlišení je možné na základě pečlivého vyšetření urologem.

 

V každém případě je třeba zdůraznit, že jakékoliv bolesti mohou být příznakem závažného onemocnění. Nemocná by je neměla podceňovat a měla by navštívit lékaře.

Máte-li bolesti, které by mohly být urologického původu, můžete samozřejmě navštívit naši ambulanci. Naši specialisté se vám budou pečlivě věnovat a hledat způsob, jak vám pomoci.

 

Názory pacientů

Martina Hekerová

Chtěla bych Vám moc poděkovat za přístup Vašich zaměstnanců. Mohu Vám říci, nikdy jsem nezažila tak příjemný, profesionální a srdečný přístup, a to jak ze strany pana doktora Tůmy, tak i sestřičky Chmelářové.

Vždy, když dorazím, okamžitě jdu na řadu. To nemluvím o usměvavém recepčním a recepční. Konzultace a celkové vyšetření je velmi podrobné, dokonce bych řekla, ač to může působit zvláštně, k takovým lidem se člověk vrací s klidem na duši.

 

Pavel M., Český Krumlov

Podstoupil jsem malý operační zákrok, vasektomii v Uroklinikum. Vše proběhlo k mé spokojenosti, přesně jak bylo naplánovano a to diky vysoké kvalitě personálu a vybavení. Děkuji.

ostatní názory