Chci se objednat

Komplexní urologická péče

Prevence urologických onemocnění

Některá závažná urologická onemocnění nevytvářejí zpočátku žádné příznaky. Týká se to zvláště rakoviny prostaty, která patří mezi nejčastější nádorová onemocnění u mužů středního a vyššího věku. Závažná je i skutečnost, že rakovina prostaty je vyléčitelná pouze v případě včasného záchytu, tedy v době, kdy ještě příznaky nejsou vytvořeny.

V rozvinutých zemích je proto pravidlem, že muži starší než 50ti let mají svého urologa, kterého pravidelně navštěvují. Urolog provede vyšetření a odebere pacientovi krev na zjištění hladiny PSA (prostatického specifického antigenu). Na základě nálezů je možno stanovit riziko přítomnosti rakoviny prostaty i jeho vzniku v budoucnu.

V případě urologických obtíží je třeba je nepodceňovat a včas vyhledat specializované urologické vyšetření. Krev v moči či spermatu může signalizovat závažnější onemocnění, které je třeba včas začít léčit.

Urologické vyšetření proto doporučujeme všem mužům starším 50ti let, kteří mají zájem o svůj zdravotní stav. V naší ambulanci pracují špičkoví specilisté v oblasti diagnostiky i léčby urologických nádorů, ale i nenádorových urologických onemocnění, kteří vám diskrétně a vysoce odborně poradí.