FUNGUJEME, stále se staráme o naše pacienty.

Chci se objednat

Komplexní urologická péče

Prevence urologických onemocnění

Některá závažná urologická onemocnění nevytvářejí zpočátku žádné příznaky. Týká se to zvláště rakoviny prostaty, která patří mezi nejčastější nádorová onemocnění u mužů středního a vyššího věku. Závažná je i skutečnost, že rakovina prostaty je vyléčitelná pouze v případě včasného záchytu, tedy v době, kdy ještě příznaky nejsou vytvořeny.

V rozvinutých zemích je proto pravidlem, že muži starší než 50ti let mají svého urologa, kterého pravidelně navštěvují. Urolog provede vyšetření a odebere pacientovi krev na zjištění hladiny PSA (prostatického specifického antigenu). Na základě nálezů je možno stanovit riziko přítomnosti rakoviny prostaty i jeho vzniku v budoucnu.

V případě urologických obtíží je třeba je nepodceňovat a včas vyhledat specializované urologické vyšetření. Krev v moči či spermatu může signalizovat závažnější onemocnění, které je třeba včas začít léčit.

Urologické vyšetření proto doporučujeme všem mužům starším 50ti let, kteří mají zájem o svůj zdravotní stav. V naší ambulanci pracují špičkoví specilisté v oblasti diagnostiky i léčby urologických nádorů, ale i nenádorových urologických onemocnění, kteří vám diskrétně a vysoce odborně poradí.