Urologická ambulance

Komplexní odborná ambulantní urologická péče na jednom místě právě pro Vás

Urologické zdraví je dar,
             o který je třeba pečovat
Další urologická péče

Vasektomie - mužská antikoncepce, No-scalpel vasectomy

Vasektomie je pokladáná za nejspolehlivější formu mužské antikoncepce.

Tuto jednoduchou, ale efektivní formu antikoncepce podstupuje v Severní Americe  ročně  mezi 200 000 až 300 000 Američanů.

Prinicip vasektomie- No scalpel vasectomy

Princip vasektomie spočívá v přerušení obou chámovodů, které provedeme během krátkého operačního výkonu v místním znecitlivění (lokální anestezii). Tím zamezíme vstupu spermií do ejakulátu.

vasektomie - UroKlinikum Praha

Vasektomie je ideální volbou pro páry, které již mají  děti a další potomky si již nepřejí a přitom žena netoleruje hormonální či jiný typ antikoncepce.

V UroKlinikum našim klientům nabízíme možnost vasektomie formou ambulantního výkonu trvajícího 30-40 minut, který provádíme v lokální anestezii na našem operačním sále. (Foto)

Výkonu předchází komplexní urologické vyšetření v trvání cca 30 minut.

 

Průběh operačního výkonu vasektomie

 

Po desinfekci zevního genitálu se vyhmatá část chámovodu. Místo se následné znecitliví lokální anestezii (obvykle 1% roztok Mezokainu - anestestikum hojně používané v zubním lékařství) Z drobného vpichu provedeným specialním nástrojem se  vypreparuje část chámovod, který se přeruší a oba jeho konce se uzavřou- obvykle stehem a koagulací.

Ranka v kůži je obvykle tak malá, že není potřeba ji dále uzavřít stehem. Obdobným způsobem se postupuje na druhé straně šourku. Výkon obvykle nepřesáhne 30-40minut. Během výkonu je klient při vědomí, maximálně cítí na šourku mírný tah, ale nikoli bolest.

No - scalpel vasectomy je oproti klasické vasektomii šetrnější metoda  a odpadá nutnost šít kůži šourku a následně s odstupem stehy vyndávat.

Po operaci

Omezení po operaci:

Doporučujeme 24 hodinový relativní klid, avšak poté bez významného pracovního omezení.

Kontrola po výkonu:

Po výkonu obvykle není nutná další bezprostřední kontrola.

Po provedení vasektomie je nutné ověřit efekt zákroku. Doporučujeme za 5-7 týdnů od výkonu provést vyšetření ejakulátu ( spermiogram) k potvrzení absence živých spermií v ejakulátu. Do té doby je nutná jiná forma antikoncepce  během pohlavního styku.

Ceník vasektomie

Výkon není hrazen v našem nestátním zdravotnickém zařízení z veřejného zdravotního pojištění, je plně hrazen klientem.

Cena výkonu v lokálním umrtvení je 13.000 Kč. Zahrnuje samotný výkon a pooperační kontrolu.

 

Kontrolní spermiogram s doporučením od lékaře je zdarma.
Kontrolní spermiogram bez doporučení od lékaře činí 550,- Kč.

Spermiogram doporučujeme v odstupu asi 6 týdnů od zákroku. Obdržení negativního výsledku (v ejakulátu nebyly nalezeny vitální spermie) přináší definitivní jistotu zajištění sterility.

Názory pacientů

Pavel N., Liberec Pavel N., Liberec

Díky pravidelným preventivním prohlídkám mohu zůstat klidný a nemusím se obávat rakoviny prostaty.

Jiří P., Praha Jiří P., Praha

Děkuji profesoru Babjukovi a celému týmu za to, že rychle a efektivně vyřešil mé zdravotní obtíže. Skvělá péče a přístup s jakým jsem se zatím nesetkal.

ostatní názory