Urologická ambulance

Komplexní odborná ambulantní urologická péče na jednom místě právě pro Vás

Urologické zdraví je dar,
             o který je třeba pečovat
Další urologická péče

Vasektomie - mužská antikoncepce, No-scalpel vasectomy

Vasektomie je pokladáná za nejspolehlivější formu mužské antikoncepce.

Tuto jednoduchou, ale efektivní formu antikoncepce podstupuje v Severní Americe  ročně  mezi 200 000 až 300 000 Američanů.

Prinicip vasektomie- No scalpel vasectomy

Princip vasektomie spočívá v přerušení obou chámovodů, které provedeme během krátkého operačního výkonu v místním znecitlivění (lokální anestezii). Tím zamezíme vstupu spermií do ejakulátu.

vasektomie - UroKlinikum Praha

Vasektomie je ideální volbou pro páry, které již mají  děti a další potomky si již nepřejí a přitom žena netoleruje hormonální či jiný typ antikoncepce.

V UroKlinikum našim klientům nabízíme možnost vasektomie formou ambulantního výkonu trvajícího 30-40 minut, který provádíme v lokální anestezii na našem operačním sále. (Foto)

Výkonu předchází komplexní urologické vyšetření v trvání cca 30 minut.

 

Průběh operačního výkonu vasektomie

 

Po desinfekci zevního genitálu se vyhmatá část chámovodu. Místo se následné znecitliví lokální anestezii (obvykle 1% roztok Mezokainu - anestestikum hojně používané v zubním lékařství) Z drobného vpichu provedeným specialním nástrojem se  vypreparuje část chámovod, který se přeruší a oba jeho konce se uzavřou- obvykle stehem a koagulací.

Ranka v kůži je obvykle tak malá, že není potřeba ji dále uzavřít stehem. Obdobným způsobem se postupuje na druhé straně šourku. Výkon obvykle nepřesáhne 30-40minut. Během výkonu je klient při vědomí, maximálně cítí na šourku mírný tah, ale nikoli bolest.

No - scalpel vasectomy je oproti klasické vasektomii šetrnější metoda  a odpadá nutnost šít kůži šourku a následně s odstupem stehy vyndávat.

Po operaci

Omezení po operaci:

Doporučujeme 24 hodinový relativní klid, avšak poté bez významného pracovního omezení.

Kontrola po výkonu:

Po výkonu obvykle není nutná další bezprostřední kontrola.

Po provedení vasektomie je nutné ověřit efekt zákroku. Doporučujeme za 5-7 týdnů od výkonu provést vyšetření ejakulátu ( spermiogram) k potvrzení absence živých spermií v ejakulátu. Do té doby je nutná jiná forma antikoncepce  během pohlavního styku.

Ceník vasektomie

Výkon není hrazen v našem nestátním zdravotnickém zařízení z veřejného zdravotního pojištění, je plně hrazen klientem.

Cena výkonu v lokálním umrtvení je 13.000 Kč. Zahrnuje samotný výkon a pooperační kontrolu.

 

Kontrolní spermiogram s doporučením od lékaře je zdarma.
Kontrolní spermiogram bez doporučení od lékaře činí 550,- Kč.

Spermiogram doporučujeme v odstupu asi 6 týdnů od zákroku. Obdržení negativního výsledku (v ejakulátu nebyly nalezeny vitální spermie) přináší definitivní jistotu zajištění sterility.

Názory pacientů

Pavel M., Český Krumlov

Podstoupil jsem malý operační zákrok, vasektomii v Uroklinikum. Vše proběhlo k mé spokojenosti, přesně jak bylo naplánovano a to diky vysoké kvalitě personálu a vybavení. Děkuji.

Pavel N., Liberec Pavel N., Liberec

Díky pravidelným preventivním prohlídkám mohu zůstat klidný a nemusím se obávat rakoviny prostaty.

ostatní názory