Urologická ambulance

Komplexní odborná ambulantní urologická péče na jednom místě právě pro Vás

Urologické zdraví je dar,
             o který je třeba pečovat

Novinka v ČR: Termochemoterapie pro pacienty s nádorem močového měchýře

14.01.2016 -

Jedinečný systém Synergo pomáhá snížit riziko opakování nádorů močového měchýře a může pacienty zachránit před nutností odstranění měchýře.

Intravezikální termochemoterapie v léčbě povrchových nádorů močového měchýře - léčebná modalita nově dostupná v ČR

Základem léčby povrchových nádorů močového měchýře je endoskopické odstranění nádoru přes močovou trubici. U vysokého procenta pacientů však dochází během dalšího sledování k opakovanému vzniku nádoru, stává se to až u 80 % pacientů. V některých případech dokonce dochází i ke zhoršení charakteru nádoru v době jeho opakování. Nádorové onemocnění pak může dalším šířením ohrozit i život pacienta, proto léčba vyžaduje radikální řešení - odstranění celého močového měchýře.

Cílem léčby je snížit riziko opakování nádorů a předejít zhoršení charakteru onemocnění. Je-li léčba účinná, může nemocného zachránit před nutností odstranění močového měchýře.

Jednou z možností, jak riziko opakování snížit je opakované podání cytostatika přímo do močového měchýře, které provádíme v přesně daných intervalech (týdenních nebo později měsíčních) vždy pro danou chvíli zavedenou cévkou. Bohužel i tato léčba někdy selhává a nádor se i nadále opakuje.

V poslední době se ukazuje, že účinnost podaného cytostatika může zvýšit současné ohřátí stěny močového měchýře na teplotu 45-48 stupnů Celsia pomocí radiofrekvenčních vln. K aplikaci je používán systém Synergo, který sestává z vlastního přístroje a speciálního katétru.

Ve světě probíhá řada studií, jejich první výsledky se zdají být velmi nadějné. Zdá se, že se intravezikální termochemoterapie stane alternativou k podání BCG vakcíny do močového měchýře, které je celosvětově nedostatek a v ČR je k dispozici v zcela omezeném a nedostatečném množství.

Systém Synergo je nově k dispozici pro pacienty UroKliniky od prosince 2015.

Jeho využití je vhodné zvláště u pacientů s opakovaně vznikajícími nádory měchýře, kde byla předchozí léčba neúspěšná a kde je využití tohoto systému jedinou možností jak zabránit nutnosti odstranění celého močového měchýře.

O konkrétní možnosti použití ve vašem případě je možné se poradit s našimi odborníky.

Podobné aktuality

UroKlinikum bude od 22.12. do 2.1. zavřené 18.12.2017
UroKlinikum bude od 22.12. do 2.1. zavřené

Urologická klinika UroKlinikum bude od 22. prosince do 1. ledna včetně uzavřená. Pacienti se ale mohou objednávat telefonicky a e-mailem.

Nechte si zkontrolovat prostatu 27.10.2017
Nechte si zkontrolovat prostatu

Je vám 50 až 65 let? Zapojte se do projektu VZP Časný záchyt rakoviny prostaty.

Názory pacientů

Pavel N., Liberec Pavel N., Liberec

Díky pravidelným preventivním prohlídkám mohu zůstat klidný a nemusím se obávat rakoviny prostaty.

Jiří P., Praha Jiří P., Praha

Děkuji profesoru Babjukovi a celému týmu za to, že rychle a efektivně vyřešil mé zdravotní obtíže. Skvělá péče a přístup s jakým jsem se zatím nesetkal.

ostatní názory